7 فواید دویدن در هوای سرد

فهرست مطالب

اگر هدف زمستانی شما جلوگیری از افزایش چربی اضافی است، دلایل موجهی وجود دارد که برای تمرینات خود به بیرون بروید. علم به ما می گوید که صرفاً سرد بودن کالری بیشتری نسبت به خوشایند بودن-راحتی-ممنون- بسیار می سوزاند، زیرا بدن برای گرم نگه داشتن انرژی صرف می کند. در واقع، مطالعات نشان می دهد که لرز می تواند سرعت متابولیسم را تا 5 برابر افزایش دهد! ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که در زمستان امسال در تمام تمرینات خود بلرزید، اما با در آغوش گرفتن در فضای باز، می توانید به طور قابل توجهی لاغرتر از تمرین در داخل خانه بمانید. ترموژنز بدون لرز (احساس سرما، اما نه لرز) را هدف قرار دهید که می تواند سرعت متابولیسم را تا 30٪ افزایش دهد.

۷ فواید دویدن در هوای سرد

۱) کالری اضافی سوزانده شده، هنگام و بعد از دویدن.

دویدن در فضای باز در هوای سرد به این معنی است که بدن شما باید سخت کار کند، نه فقط برای انجام تمرینات هوازی بلکه برای گرم نگه داشتن شما. و این پاسخ NST سرعت متابولیسم پایه شما را پس از دویدن نیز افزایش می دهد، زیرا بدن شما تلاش می کند به دمای طبیعی بازگردد.

۲) احساس شادی بیشتری داشته باشید، سخت تر تمرین کنید.

آیا در زمستان کمی احساس گوشه نشینی می کنید؟ شب‌های تاریک و هوای بد می‌تواند باعث بی‌حالی و بی‌حالی ما شود. خبر خوب این است که کاردیو در فضای باز مانند دویدن سطح سروتونین را افزایش می دهد و باعث می شود احساس شادی و انرژی بیشتری داشته باشیم. نتیجه؟ احتمالاً در بقیه روز فعال تر خواهید بود، انرژی بیشتری می سوزانید و از افزایش چربی جلوگیری می کنید.

۳) عرق کنید.

اگر تمرین معمول شما در باشگاه است، عرق کردن واقعی در زمستان می تواند مشکل باشد. کیت دویدن قابل تنفس را ببندید و برای دویدن به بیرون بروید. در کمترین زمان عرق خواهید کرد. 

۴) ذخایر چربی را آزاد کنید.

طبق نظریه تکاملی، بدن ما در واقع آماده است تا در زمستان چربی بیشتری ذخیره کند (و چربی موجود بدن را حفظ کند). اما شما در یک غار یخ زده زندگی نمی کنید و دقیقا می دانید که وعده غذایی بعدی شما از کجا می آید. با دویدن بیشتر در زمستان، در واقع می‌توانیم از کند شدن متابولیسم فصلی جلوگیری کنیم و مصرف انرژی را به خوبی حفظ کنیم.

۵) جذب گلوکز را افزایش دهید.

تحقیقات نشان داده است که بیرون بودن در هوای سرد می تواند جذب گلوکز را تا 15 درصد افزایش دهد. این برای هیکل شما چه معنایی دارد؟ شما به احتمال زیاد از شکر برای انرژی استفاده می کنید تا اینکه آن را به عنوان چربی بدن ذخیره کنید.

۶) در تابستان راحت تر کات دار شوید.

به نظر می رسد که فصل ناب در حال حاضر خیلی دور است، اما قبل از اینکه متوجه شوید بهار خواهد آمد. در زمستان به دویدن ادامه دهید و برای رسیدن به اهداف تابستانی بدنتان کار بسیار کمتری برای انجام دادن خواهید داشت. اکنون نیز با Pure Whey Protein که آمینو اسیدهای مورد نیاز برای ترمیم و ریکاوری را به ماهیچه‌های شما می‌دهد، پروتئین دریافتی خود را نیز حفظ کنید. همین الان کار را انجام دهید، کات تابستانی شما بسیار آسان تر خواهد شد.

۷) وضعیت ذهنی بهتری بسازید.

فصل زمستان می تواند یک فصل پر استرس سال باشد. اگر می‌خواهید برای مدتی از همه چیز دور شوید می‌توانید با پیاده روی آرام و بدون صدایی چیزی جز صدای پاهایتان روی پیاده‌رو گوش کنید، دویدن پادزهری عالی برای وقت تلف کردن برای تماشای تلویزیون و گوش دادن به آن است.

بهترین زمان برای دویدن در هوای سرد

دویدن صبحگاهی: سعی کنید صبح ها در فضای باز به دویدن ادامه دهید. نه تنها دمای بیرون احتمالا سردتر از روز بعد است، بلکه خود را برای یک روز پرانرژی، مثبت و فعال تر آماده خواهید کرد و بدن خود را با EPOC و جذب بهتر گلوکز آماده خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که پس از بازگشت، دوباره آب بدن خود را تامین می کنید.

به درستی گرم کنید و سپس این کار را امتحان کنید – 30 ثانیه دوی سرعت، 90 ثانیه ریکاوری، 4 بار تکرار کنید. سپس دوره سرعت را ثابت نگه دارید، اما ریکاوری را در هر ست 15 ثانیه کاهش دهید تا زمانی که به مدت 30 ثانیه در حال دویدن باشید و 15 ثانیه ریکاوری کنید. با دویدن/پیاده روی خود را خنک کنید.

دویدن 30 دقیقه ای: ثابت شروع کنید، سپس به تدریج سرعت را تا 85 درصد حداکثر ضربان قلب خود افزایش دهید. با این کار مزایای تناسب اندام مشابهی با دویدن آهسته تر اما طولانی تر، بدون نیاز به بیرون بودن در سرما برای مدت طولانی به دست می آید. با مصرف مکمل BCAA (اسید آمینه شاخه ای) با کیفیت خوب از تجزیه عضلات جلوگیری کنید و از بافت لاغر خود محافظت کنید.

تکرارهای تپه: تپه ای با نور خوب پیدا کنید که لغزنده یا یخ زده نباشد. خوب گرم کنید و سپس با حداکثر شدت ممکن حدود 30 ثانیه از تپه بالا بروید. بچرخید و راه بروید یا به پایین دوید. این کار را 8 تا 12 بار تکرار کنید، سپس با دویدن/پیاده روی به خوبی خنک شوید.

آخرین نوشته ها