5تا از بهترین مکمل ها برای رشد عضلانی

فهرست مطالب

وقتی برای رشد عضلانی تمرین می کنیم، بدن خود را به جایی می بریم که قبلا نبوده است. ساختار روتین ما تغییر می کند – وزنه ها افزایش می یابد و شدت تمرینات نیز افزایش می یابد.

ما می دانیم که برای ساختن عضله و اندازه باید محرکی ایجاد کنیم که ما را به چالش بکشد و باعث شود تا فیبرهای عضلانی ما تجزیه، ترمیم و سازگار شوند (رشد). تمرین در منطقه راحتی تنها به ما اجازه می دهد تا سطح فعلی قدرت و تناسب اندام خود را حفظ کنیم. با ایجاد تقاضای بیشتر برای بدن، مهم است که ما غذاهای صحیح بخوریم و مکمل های مناسب را برای پیشبرد روند بهبودی مصرف کنیم. به همین دلیل است که ما بهترین مکمل ها برای رشد عضلانی را در زیر جمع آوری کرده ایم.

اگر شدت تمرینات خود را با هدف افزایش حجم و حجم عضلات افزایش می دهید، این مکمل های عضله ساز را به برنامه تغذیه خود اضافه کنید:

۱- وی پروتئین (WHEY PROTEIN)

پروتئین برای سنتز پروتئین حیاتی است، فرآیندی که ماهیچه های ما رشد می کنند و سازگار می شوند. در طول ورزش، فیبرهای عضلانی ما تجزیه می‌شوند و پروتئین به بدن کمک می‌کند تا به سرعت آن‌ها را ترمیم کند و زمان‌های ریکاوری را بهبود بخشد. مصرف شیک های پروتئینی به این معنی است که پروتئین شما به سرعت جذب و هضم می شود و برای مصرف بعد از تمرین مناسب است.

2. BCAA

پودر BCAA ما آمینو اسیدهای شاخه دار، اسیدهای آمینه لوسین، ایزولوسین و والین است. اعتقاد بر این است که BCAA به فرآیند سنتز پروتئین و همچنین کاهش درد و تجزیه عضلانی کمک می کند و آن را به یک مکمل عالی در طول تمرینات شدید عضله سازی تبدیل می کند.

3. کراتین CREATINE

کراتین یکی از انرژی زاترین مکمل های موجود است. اثرات مثبت کراتین در رابطه با افزایش اندازه، قدرت و عملکرد غیر قابل انکار است. احتمالاً یکی از بهترین مکمل ها برای افزایش عضله است. مکمل‌ها به افزایش سنتز مجدد ATP، منبع انرژی فوری بدن کمک می‌کنند، و شما را قادر می‌سازد تا برای مدت طولانی‌تری با شدت بالاتر کار کنید و برای ورزش‌های انفجاری مانند راگبی، کراس فیت و وزنه‌برداری عالی است.

4. HMB

پودر HMB متابولیت اسید آمینه لوسین است (محصولی که هنگام متابولیزه شدن لوسین در بدن ایجاد می شود). نشان داده شده است که HMB با کمک به سنتز پروتئین به ساخت بافت عضلانی کمک می کند، و همچنین به کاهش تجزیه عضلانی القایی کمک می کند، به عنوان یک ضد کاتابولیک در حین تمرین عمل می کند – به شما این امکان را می دهد تا برای دستاوردهای بزرگ تر تمرین کنید.

5. ZMA

ZMA یک مکمل حاوی روی، منیزیم و ویتامین B6 است و تصور می‌شود که به افزایش سطح هورمون طبیعی، قدرت عضلانی، القای خواب بهتر، کمک به سیستم ایمنی و بهبودی کمک می‌کند. هنگامی که شدت یا دفعات تمرین افزایش می یابد، بدن و به طور خاص CNS (سیستم عصبی مرکزی) تحت فشار زیادی قرار می گیرد. مکمل ZMA می تواند به بهبودی و افزایش کیفیت خواب کمک کند (کیفیت و مدت خواب برای ترمیم مناسب عضلات و CNS حیاتی است).

کربوهیدرات ها CARBOHYDRATES

علاوه بر 5 مکمل ذکر شده در بالا، در نظر گرفتن نقش کربوهیدرات ها نیز مهم است. باور عمومی بر این است که مصرف مکمل کربوهیدرات‌های سریع بعد از تمرین می‌تواند بر جذب و انتقال مواد مغذی به محل عضلات در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند، تأثیر بگذارد.

کالری، و ایجاد کالری اضافی (که در آن بدن شما کالری کمتری نسبت به مصرف خود مصرف می کند) نیز برای افزایش سایز مهم است. هارد گینرها همچنین می توانند از مکمل های کربوهیدرات بهره ببرند زیرا آنها راهی سریع و آسان برای افزایش قابل توجه کالری دریافتی بدون نیاز به مصرف کوهی از غذا هستند.

 

آخرین نوشته ها