شیک های پروتئینی برای کاهش وزن

فهرست مطالب

یکی از اجزای کلیدی هر رژیم غذایی، به ویژه آنهایی که برای کاهش وزن طراحی شده اند، اطمینان از مصرف پروتئین کافی است. پروتئین به دلایل مختلفی یک درشت مغذی مهم برای کاهش وزن است. آیا این بدان معناست که شیک های پروتئینی گزینه خوبی برای کاهش وزن هستند؟ بیایید به آن نگاه کنیم.

چگونه پروتئین به کاهش وزن کمک می کند؟

اولاً، سیر کننده ترین ماده مغذی است. سیری، احساس که بعد از سیر شدن با غذا خوردن به دست می‌آید، واضح است که برای جلوگیری از گرسنگی مهم است، که اگر برای کاهش وزن کالری را محدود کنیم، می‌تواند مشکل ساز شود.

ثانیاً، پروتئین دارای بالاترین اثر حرارتی غذا (TEF) در بین تمام درشت مغذی‌ها، با مقداری حاشیه است. TEF مقدار انرژی است که برای هضم، جذب و ذخیره یک ماده مغذی لازم است و پروتئین دارای TEF حدود 30٪ است. این بدان معناست که هر زمان که ما یک وعده غذایی حاوی پروتئین می خوریم، حدود یک سوم کالری مستقیماً از طریق این فرآیندها صرف می شود که به افزایش مصرف انرژی و حمایت از کاهش وزن کمک می کند.

ثالثاً، پروتئین اثر حفظ عضله دارد. اگرچه ایجاد کمبود کالری برای کاهش وزن مهم است، اما ما می‌خواهیم از دست دادن چربی را ترویج کنیم، نه از دست دادن عضله، و برای انجام این کار می‌خواهیم مطمئن شویم که پروتئین کافی برای حفظ عضلات مصرف می‌کنیم.

برای کاهش وزن چقدر باید پروتئین بخورم؟

علیرغم مزایای پروتئین، بسیاری از مردم برای رسیدن به مقادیر توصیه شده برای کاهش وزن، بین 1.6 تا 3 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن، تلاش می کنند. برای اکثر افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند و در ورزش منظم شرکت می کنند، احتمالاً می خواهیم به انتهای بالای این محدوده، حداقل 2 گرم به ازای هر کیلوگرم مصرف کنیم.

چگونه می توانم به هدف روزانه پروتئین خود برسم و همچنان وزن کم کنم؟

اگرچه غذاهای کامل باید اکثریت رژیم غذایی شما را تشکیل دهند، اما برای اطمینان از رسیدن به کالری هدف خود پودر پروتئین گزینه بسیار مفیدی است. نوشیدنی های پروتئینی نه تنها مقرون به صرفه هستند، بلکه بسیار راحت و در عرض چند ثانیه آماده می شوند.

مزیت اصلی دیگر استفاده از شیک های پروتئینی در مراحل کاهش وزن این است که می توانند با گذاشتن چیزهای شیرین در رژیم غذایی از هوس های غذایی جلوگیری کنند، در حالی که هنوز برای کاهش وزن مفید هستند.

اگرچه شیک های پروتئینی اشکال و اندازه های مختلفی دارند، اما اگر به دنبال کاهش وزن و کاهش وزن هستید، پروتئین WHEY بهترین انتخاب شما خواهد بود. پروتئین وی معمولاً به شکل پودر است و کربوهیدرات و چربی کمی دارد – اگر می‌خواهید در هر کجا که می‌توانید در کالری صرفه‌جویی کنید، عالی است.

بهترین شیک های پروتئینی برای کاهش وزن کدامند؟

برای شیک کاهش وزن پروتئین whey، ایزوله ای را انتخاب کنید. همانطور که از نام “ایزوله” پیداست، اجزای پروتئینی موجود در وی از کربوهیدرات ها و چربی ها جدا شده اند. این بدان معنی است که در هر وعده، محتوای پروتئین بالاتر از سایر پودرهای پروتئینی است در حالی که کالری کمتری دارد.

برای کمک به کاهش وزن چه چیزی می توانم به شیک خود اضافه کنم؟

کافئین، عصاره چای سبز و عصاره قهوه سبز برخی از موثرترین افزودنی ها به شیک های کاهش وزن هستند. نشان داده شده است که این مواد به طور گذرا متابولیسم را افزایش می دهند و با کمک به سرکوب اشتها، کنترل گرسنگی و قابل کنترل تر کردن روند رژیم غذایی به کاهش وزن کمک می کنند.

سایر موارد استفاده از پودر پروتئین

اگرچه شیک‌های رژیمی و شیک‌های پروتئینی معمولاً با آب مخلوط می‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را به اسموتی‌ها اضافه کرد، با جو دوسر مخلوط کرد یا برای طعم دادن به چیزهایی مانند ماست یونانی استفاده کرد تا نه تنها پروتئین اضافی، بلکه طعم اضافی به چیزی که در غیر این صورت ممکن است اضافه شود.

آخرین نوشته ها